Вітрові електричні установки та міні ГЕС

Проектування. Виробництво. Встановлення під ключ.
укр
eng
альтернативна вітроенергетика

МІНІ ГІДРОЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ

Плаваючі  міні ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ


У розумінні більшості людей будь-яка гідроелектростанція є грандіозна споруда з бетону і сталі - гребля перегороджує річку, заболочується місцевість, виникає ще ціла низка екологічних проблем і технічних складнощів.
Однак зростаючий попит на енергоносії і боротьба за екологічну безпеку змусили вчених шукати нові підходи до перетворення відновлюваної енергії води в електрику. Як вдалий варіант застосування міні ГЕС для використання на річках зі швидкістю течії від 1 м/с  пропонується конструкція малогабаритної плаваючої на міні понтоні малої електростанції. Міні ГЕС - ще один з напрямків діяльності компанї НВП АЛЬТ-ЕНЕРГО (м.Київ)


Не секрет, що ефективність міні ГЕС вище, ніж ефективність інших альтернативних джерел, але наскільки вона буде відчутна при застосуванні міні ГЕС на рівнинних річках без зведення додаткових гідротехнічних споруд? Це питання для одних взагалі не виникає, а інших призводить до повної зневіри. 
Погляньмо на ситуацію тверезо. Фізику, як то кажуть, не обдуриш. Для отримання великої кількості енергії потрібен суттєвий потік як повітря, так і води. В умовах центральної України c цим гірше. Але, тим не менше, нами розроблені міні ГЕС, здатні працювати на потоках зі швидкістю 1,5-2 м / с. Це стільки і навіть дещо менше, ніж швидкість течії річки Днестерка в період паводків.


Переваги міні ГЕС очевидні: на відміну від інших «безкоштовних» енергоджерел (сонячних батарей), гідросистеми можуть працювати незалежно від часу доби і погоди. Єдине, що може їм завадити - замерзання водойми. Для втановлення гідрогенератора необов'язково наявність великої ріки - ті ж водяні колеса з успіхом можна використовувати навіть в дрібних (але швидких!) струмках. Установки не виділяють шкідливих речовин, не забруднюють воду і працюють практично безшумно. Для монтажу міні-ГЕС потужністю до 75 кВт не потрібно оформляти дозвільну документацію (хоча все залежить від місцевої влади і типу установки). Надлишок електроенергії можна віддавати в сусідні будинки. 


Що стосується недоліків, то серйозною перешкодою для продуктивної експлуатації обладнання може стати недостатня сила течії. В цьому випадку доведеться зводити допоміжні споруди, що пов'язане з додатковими витратами. Відзначимо відразу, будівництво міні ГЕС виключно індивідуально. Тому, незважаючи на те, що нами налагоджено виробництво турбін різних потужностей, необхідно проектування і врахування всіх конкретних особливостей водойми. На базі наших гідротурбін ми пропонуємо будівництво малих гідроелектростанцій різної потужності для котеджів і господарств.


Плаваюча мала ГЕС - це  невеликий понтон, під якими встановлено гідротурбіна з генератором. Залежно від швидкості течії річки турбіна малої ГЕС буде виробляти на добу від 5 до 132кВт. г. Струм по кабелю передається на берег для підключення в електричну мережу.


Плаваюча мала гідроелектростанція має ще цілу низку переваг:
• Мінімальна вартість.
• Великий термін експлуатації.
• Легко транспортується, встановлюється і демонтується.
• Для складання, експлуатації та обслуговування не потрібно спеціальної освіти і технічної бази.
• Використання міні гідроелектростанції не завдає шкоди екології.


132кВт електроенергії досить для одночасного енергопостачання кільком домогосподарствам. Основи технічного завдання ми готові розробити і змонтувати для вас гідростанцію, виходячи з конкретних умов. Наші гідростанції можуть застосовуватися як на великих так і на малих річках України.

Міні ГЕС - Технічні характеристики
 
Міні ГЕС складається з трьох основних частин:
1. Апаратна.
2. Понтон.
3. Гідроколесо.
В залежності від глибини річки та шводкості потоку води у гідроколеса можуть змінитися геометричні розміри.
 
Потужність міні ГЕС в залежності від швидкості потоку води (площа гідроколеса – 1 м.кв.)
1м/с – 205 Вт.
1,5 м/с – 692 Вт.
2 м/с – 1640 Вт.
2,5 м/с – 3203 Вт.
3 м/с – 5535 Вт